Piłka Ręczna To jedna z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych w Polsce. Sukcesy Reprezentacji Polski oraz zespołów klubowych spowodowały, że szczypiorniak stał się czwartą pod względem popularności dyscypliną w naszym kraju. Co więcej, jeśli chodzi o sporty drużynowe piłka ręczna zajmuje miejsce trzecie – tuż za piłką nożną i siatkówką. Warto podkreślić również, że piłka ręczna jest na trzecim miejscu w rankingu sportów, które respondenci najczęściej oglądali „na żywo”.

Ważne miejsce w tworzeniu popularności tej dyscypliny sportu wśród kibiców zajęła ORLEN Wisła Płock i jej zawodnicy. W nowym sezonie trener Javier Sabaté będzie miał do dyspozycji króla strzelców tegorocznych Mistrzostw Europy w piłce ręcznej - Ondřeja Zdráhalę, słoweńskiego bombardiera Žigę Mlakara, powracającego do Płocka wychowanka Mateusza Góralskiego oraz legendę światowego szczypiorniaka Renato Sulicia.

Mecze drużyny narodowej z udziałem naszych szczypiornistów w ostatnich latach były najczęściej pokazywanymi wydarzeniami w telewizji. Zawodnicy ORLEN Wisły Płock brali liczny udział w: Mistrzostwach Świata w Katarze 2015, Mistrzostwach Europy EURO 2016 w Polsce, Igrzyskach Olimpijskich w RIO 2016, Mistrzostwach Świata we Francji 2017. W kolejnych latach spodziewany jest dalszy dynamiczny wzrost popularności dyscypliny czego zwieńczenie będą sukcesy Polaków na zaplanowanych w 2023 roku Mistrzostwach Świata, których gospodarzem będą wspólnie Polska i Szwecja

Najskuteczniejsi

61 G / 17 M
PGNiG Superliga: 37 G / 10 M
Liga Mistrzów: 24 G / 7 M
56 G / 17 M
PGNiG Superliga: 27 G / 10 M
Liga Mistrzów: 29 G / 7 M
55 G / 16 M
PGNiG Superliga: 34 G / 9 M
Liga Mistrzów: 21 G / 7 M